Home Tipy Nalepte si ji na boty. Kluzké chodníky už nebudou problémem.

Nalepte si ji na boty. Kluzké chodníky už nebudou problémem.

by Martin Veselý

Zledovatělé chodníky jsou v zimě častým problémem. Je to dost nepříjemné, zejména pokud mají naše boty podrážky s nízkou přilnavostí. Naštěstí se s tímto problémem můžeme vypořádat pomocí jednoduchých domácích prostředků, které zabrání tomu, aby nám boty klouzaly. Stačí, když si na podrážku nalepíme určitý přípravek. Přečtěte si, jak se chránit před pádem na ledu pomocí domácích metod.

Chůze v zimě má své kouzlo. Mohou ji však poněkud pokazit kluzké chodníky. Zvláště pokud naše boty nemají zcela správnou podrážku a je třeba zlepšit jejich přilnavost. Tehdy se vyplatí sáhnout po osvědčených domácích prostředcích, díky nimž se zledovatělý povrch stane méně děsivým. Poradíme vám, jak ochránit podrážku bot, abyste minimalizovali riziko pádu na ledu.

Co nalepit na podrážku bot, aby neklouzaly?

V zimě si můžeme chůzi po kluzkém chodníku výrazně usnadnit pomocí osvědčených domácích prostředků. Jedním z nich je nalepit na podrážku prostředky, které má doma téměř každý. Řeč je o náplastech.

Zde přicházejí na pomoc látkové náplasti, které lze snadno přilepit na podrážku. Stačí je na boty nalepit ve tvaru písmene „X“. Zabráníte tak uklouznutí na zledovatělém chodníku.

Měli byste však mít na paměti, že toto řešení není trvalé a při vystavení vlhkosti se záplaty začnou brzy odlepovat. V tomto ohledu je nutné zkontrolovat, zda jsou stále na podrážce, a v případě potřeby nalepit nové.

Další domácí prostředky pro bezpečnější chůzi – díky těmto metodám pro vás zledovatělé chodníky nebudou tak děsivé.

Nasazování náplastí není jediným způsobem, jak ochránit svá chodidla před uklouznutím. V zimě můžeme použít několik dalších jednoduchých, ale účinných technik. Zde jsou další metody, které nám pomohou vyhnout se uklouznutí na chodnících:

  • Silikon – stačí, když použijeme průhledný silikon a na podrážky našich bot přidáme několik plátků. Díky tomu získají boty strukturu podobnou protiskluzovým ponožkám. Výhodou tohoto řešení je, že je poměrně trvanlivé.
  • Smirkový papír – tato metoda je také rychlá a účinná. Stačí podrážku boty potřít smirkovým papírem a ta se stane drsnější, a tedy i lepivější. Dávejte však pozor, abyste boty netřeli příliš silně, aby nedošlo k jejich poškození. Pro zvýšení efektu můžete podrážky také nastříkat lakem na vlasy. Mínusem tohoto triku je, že je třeba jej opakovat před každým odchodem ven, protože není trvalý.
  • Brambory jsou málo známou, ale účinnou metodou. Stačí nakrájet bramboru a potřít jí podrážku. Ve výsledku na ní zůstane škrob, díky němuž budou boty méně klouzat.

Pokud nám však tyto metody nevyhovují, můžeme jednoduše zajít k ševci, který nám na boty připevní gumové protiskluzové podložky. Případně můžeme sami zajít do obchodu a protiskluzové nálepky nebo podložky si koupit tam. Jejich instalace je poměrně snadná a tyto výrobky jsou uznávány jako odolné.

Nalepte si ji na boty. Kluzké chodníky už nebudou problémem.

Related Articles

Leave a Comment