Rychlý způsob, jak vyčistit vanu od vodního kamene a mýdlových usazenin. Vodní kámen, mýdlové usazeniny a vodní kámen mohou poškodit i tu nejkrásnější a nejdražší vanu. Koupání v takové vaně není žádný požitek.
Takové nečistoty jsou však normálním jevem a klasické čisticí prostředky je nedokážou vždy vyčistit. Senzační způsob čištění vany najdete na internetu. Stačí do ní nasypat prášek a přidat malé množství vody. Obtížná špína se rozpustí a povrch bude zářit čistotou.
Nasypte tento přípravek do vany a přidejte malé množství vody. Vodní kámen a skvrny se okamžitě rozpustí.
Paradoxně se nejvíce špiní povrchy, které jsou v neustálém kontaktu s vodou a mýdlem. Vodní kámen je bohatý na minerální sloučeniny. Vodní kámen se skládá především ze sloučenin vápníku a hořčíku. Tento typ usazenin pokrývá všechny povrchy a někdy ztvrdne. Není snadné jej odstranit a běžné čisticí prostředky tomu příliš nepomáhají. Mýdlo se také usazuje na kluzkých površích a vytváří nevzhledné skvrny. Takto znečištěná vana neprospívá koupání.
Vanu důkladně čistěte alespoň jednou týdně. Po každé koupeli také opláchněte zbytky kosmetických přípravků, jako jsou kondicionéry na vlasy, masky a peelingy. K vyčištění vany od vodního kamene a usazenin můžete použít jedlou sodu. Je to nepostradatelný pomocník při čištění kamenitých povrchů. Jedlá soda šetrně rozpouští usazené nečistoty a vyčištěný povrch je jako nový.
Znečištěná místa v koupelně hojně posypte jedlou sodou. Přidejte malé množství vody a smíchejte ji s jedlou sodou. Měla by vzniknout hustá pasta, kterou je třeba vtírat do nečistot. Počkejte asi 15 minut a poté vše důkladně opláchněte tekoucí vodou. Jedlá soda je bezpečná pro pokožku a nezpůsobuje podráždění.
Jak vyčistit vanu od vodního kamene a usazenin?
Na velké a zašlé skvrny se doporučuje použít ocet. Právě jeho kyselé složení si nejlépe poradí s vodním kamenem a zaschlými skvrnami. Smíchejte ocet ve stejném poměru s vodou a otřete jím znečištěné plochy vany. Je žádoucí celou vanu důkladně opláchnout, protože ocet může způsobit podráždění pokožky.
Podobně jako ocet, ale s mírnějším účinkem, působí kyselina citronová. V tomto případě ji lze aplikovat přímo na vodní kámen a skvrny. Kyselina citronová nevyčistí starý vodní kámen ani velké skvrny. Může však být skvělým prostředkem pro prevenci vodního kamene v koupelně.