Zajímá vás, jak vyčistit záchodové prkénko? Navzdory očekávání je to velmi důleľité sedátko při úklidu domácnosti. Na záchodovém prkénku se hromadí stejné množství bakterií a zárodků jako na záchodové míse. Toaletního prkénka se dotýkáme a tímto způsobem můžeme přenášet choroboplodné zárodky.
Chcete-li se zbavit žlutých skvrn a šmouh na záchodovém prkénku, měli byste použít tento domácí prostředek. Drhne nečistoty ze záchodového prkénka a je bezpečný pro povrch. Vymačkejte ho na kartáč a vetřete ho do záchodového prkénka.
Vetřete tento přípravek do záchodového prkénka a to bude dokonale čisté.
Nezapomínejte na čištění záchodového prkénka. Ukrývá stejné množství bakterií jako záchodová mísa. Navíc se záchodového prkénka dotýkají ruce, což znamená, že se na něj mohou dostat bakterie. Velmi důležitou součástí hygieny je mytí rukou po každé návštěvě toalety a zavírání záchodového prkénka.
Odborníci tvrdí, že byste měli splachovat toaletu až poté, co necháte záchodové prkénko položené. Tím se sníží riziko vniknutí bakterií do záchodové mísy. K čištění záchodového prkénka můžete použít stejné prostředky, jaké používáte k čištění záchodové mísy. Z domácích prostředků nejlépe funguje jedlá soda. Smíchejte jedlou sodu s vodou ve stejném poměru a naneste ji na nečistoty. Jedlá soda skvěle bělí tento typ povrchu a má antimikrobiální účinky.
Domácí způsob čištění záchodového prkénka. Bez jedlé sody a octa
Dalším způsobem, který je skvělý při čištění skvrn na záchodovém prkénku, je kombinace zubní pasty a kyseliny citronové. Vymačkejte zubní pastu do malé misky, přidejte 1 lžičku kyseliny citronové a několik lžic vody. Směs důkladně promíchejte a naneste ji na skvrnu. Počkejte několik minut a jemně potřete záchodové prkénko měkkým hadříkem.
Kyselina citronová působí stejně jako ocet, ale jemněji. Je skvělá na bělení zažloutlých povrchů a odstraňování skvrn a vodního kamene. Zubní pasta působí jako toaletní tekutina. Dezinfikuje a čistí záchodové prkénko.
Čištění záchodového prkénka zespodu
Někdy se vodní kámen usazuje na spodní straně záchodového prkénka. Nejde o nic jiného než o minerální sloučeniny, které se vysrážely z vody. Čím tvrdší je voda, tím více se usazuje vodního kamene. Přírodním prostředkem k odstranění vodního kamene jsou kyselé roztoky. V domácích podmínkách je nejúčinnější kyselinou bílý ocet. Jednou za měsíc otřete záchodové prkénko zespodu octem. Jeho kyselé složení rozpustí vodní kámen a odolá mu.